Videó: Baleset történt, az Atlanti-óceánba zuhant a SpaceX rakétája
Az eredeti tervek szerint a Capa Canaveral bázis egyik pontján kellett volna landolnia a Falcon 9-es rakétának, ehelyett viszont a vízbe zuhant.
Az eredeti tervek szerint a Capa Canaveral bázis egyik pontján kellett volna landolnia a Falcon 9-es rakétának, ehelyett viszont a vízbe zuhant.
Még a burkolatot is megpróbálják visszaszerezni.
A végső tesztek vannak már csak hátra, amelyek után még az idén elindulhat az űrbe az európai diákműhold, rajta magyar műszerekkel és berendezésekkel.
A NASA hivatalos fotósa, Bill Ingalls igyekezett biztonságos távolságba vinni a kameráját az indítóállomástól, de a kilövés nem kímélte a gépet.
A Falcon Heavy sikeres pályára állítását követően újabb grandiózus projekt van kilátásban Elon Musknál: az üzletember az űrbe vinné a netet, ehhez pedig nem kisebb álmot dédelget, mint egy hatalmas, több elemet számláló műholdrendszer kiépítését. A szisztéma első darabját szombaton lőhetik fel.
Hivatalos információból normális esetben is kevés áll rendelkezésre az amerikai a védelmi minisztérium által felküldött, titkos küldetést végrehajtó műholdról. De most, hogy a források komoly gondokat emlegetnek, még szűkszavúbb a hivatalos kommunikáció.
Péntek este lőtték fel a kaliforniai Vandenberg légibázisról a SpaceX Falcon 9 rakétáját. A látvány Los Angelesből nézve gyönyörű volt.
Magyar idő szerint péntek hajnalra tolták annak a titkos küldetésnek az indítását, amit az amerikai kormány megbízására hajt végre a SpaceX.
A Marsot meghódítaná, a Földet pedig nagyságrendekkel könnyen bejárhatóbbá tenné Elon Musk. A vizionárius üzletember mostantól a SpaceX minden erőforrását ezeknek a céloknak rendeli alá.
Gyakorlatilag három Falcon 9-es rakétát jelent egyben a Falcon Heavy, amelynek kipróbálását a SpaceX négy éve halogatja. Most végre összejött az első teljes körű statikus teszt, és úgy tűnik, minden adott a novemberi kilövéshez.
A Falcon 9 hordozórakéta tizennegyedik sikeres landolását ünnepli a SpaceX, de ebből a sikerből a NASA is profitál, ugyanis fontos rakományt szállított a Nemzetközi Űrállomásra.
Az űrforradalmat az újfajta hordozórakéták hozhatják el – állítja a SpaceX, tesz is érte, és úgy tűnik, a jövőben Oroszország akar ebben a vetélytársa lenni. Amolyan oroszos módszerrel.
A virtuális valóság lenyűgöző dolgokra képes, most például látványos videóval bizonyították: a SpaceX forradalmi hordozórakétája egy kis medencén is tud landolni.
Egyetlen hétvégén kétszer is gond nélkül landolt a SpaceX hordozórakétája. Az űrforradalmat ígérő Falcon 9 tizenharmadik sikeres landolásáról különleges videó készült.
A napokban ismét felszállt a Falcon 9 hordozórakéta, hogy egy kémműholdat juttasson célba. A landolást ezúttal úgy örökítették meg, ahogy eddig soha nem láthattuk.
A SpaceX alapítója hihetetlen mérföldkőnek nevezte, hogy most először emelkedett az űrbe egy használt rakéta, és újra landolt.
A SpaceX két és fél percen át égette a Falcon 9 rakétát, ugyan nem a látványosság céljával, de mégiscsak ez lett belőle.
Két szempontból is történelmi tettett hajtott végre a SpaceX: sosem tért még vissza épen űrrakétájuk a Földre és sosem tettek még közzé 360 fokos panorámavideót. A kettő együtt egészen látványos.
Ha nem is így tervezték, a földre visszatérő Falcon 9 rakéta mutatvány tényleg nagyon-nagyon hasonlóra sikerült, mint amit a szovjetek 57 éve filmre vittek.
Először tért vissza sikeresen függőlegesen a Földre az űrből hordozórakéta sértetlenül, amelyet így újra fel lehet majd használni. A bravúr hétfő éjjel történt az Egyesült Államokban, Cape Canaveralben, és mindez hatalmas siker a kifejlesztőnek, a SpaceX amerikai magáncégnek.